Опубліковано:

Система виявлення пожежі та сигналізації (Журнал положень та правил) №2

  1. Введення

  Системи виявлення й сигналізації про пожежу призначені для забезпечення попередження спалаху

  вогню, що дозволяє провести евакуацію і відповідні протипожежні дії, які необхідно прийняти перед тим як ситуація вийде з-під контролю. Системи можуть бути розроблені в першу чергу для захисту майна або життя, або для захисту від переривання чи зупинки бізнесу клієнта від пожежі;

  Деякі системи можуть бути розроблені для досягнення суміжних цілей. Дуже важливо, коли дизайнер розуміє мету (цілі) системи. Це накладає велику відповідальність на дизайнера, тому що кожна будівля буде представляти інший набір проблем щодо задовольняють цілі. Кожна система виявлення пожежі та сигналізації, повинні бути спеціально розроблені для задоволення потреб клієнта для кожного будинку. Після того, як мета (цілі) було визначено, в розробці системи особлива увага повинна бути приділена типу будівлі, його конструкція і мета, для якої він використовується, так що в разі пожежі, система виявлення пожежі, в поєднанні з відповідними процедурами протипожежних заходів, знизить ризик пожежі до мінімуму.

  Інформація, представлена ​​в цьому документі, призначена, щоб допомогти і надати відповідну кваліфікацію проектувальникам планувати і виявляти конструкції і системи пожежної сигналізації, придатні для використання в будь-якому типі будівлі або споруди.

  Як уже згадувалося вище, конструктор виявлення пожежі та система сигналізації несе велику відповідальність, тому що безпека персоналу, майна і продовження функціонування бізнесу лежить в основі всього.

  Іноді можуть виникнути певні проблеми, які не охоплені в цьому посібнику. У таких випадках дуже важливо, знайти поради фахівця на ранній стадії. При проектуванні пожежної системи, на додаток до визначення типу системи, детекторів, сповіщувачів та оповіщувачі, які будуть використовуватися і т.д., є й інші аспекти, які необхідно враховувати. До них відносяться заходи по обмеженню помилкових і небажані сигналів тривоги, методи установки, матеріали, необхідні під час установки, навчання, рутинні процедури технічного обслуговування, і договір про сервісне обслуговування. Для будь-якої системи щоб надійно функціонувати і передбачувати проблему, надають безкоштовне обслуговування протягом усього терміну служби системи, всі ці аспекти повинні розглядатися в загальному дизайні системи і план.

   

  Що таке модульна схема УСПО?

   

  Українські сертифікати для пожежного обладнання (УСПО) модульна схема СП 203, була запущена в 2002 році і була підготовлена до сертифікації третьою стороною компаній, що беруть участь в:

  • Проектуванні
  • Установці
  • Забезпечення виявлення пожежі та сигналізаціїйної системи і / або придушення фіксованої пожежної системи.

  Схема має чотири модулі в знак визнання того факту, що інша компанія може зробити кожен модуль. Таким чином, наприклад, для інженер-консалтингу може бути сертифікована за схемою для проектування систем виявлення і сигналізації про пожежу, а пожежна сигналізація підрядником зазвичай сертифікують для всіх чотирьох модулів. Електриком, з іншого боку, могли б бути сертифіковані виключно для установки модулів. Схема, таким чином, призначена для відображення шляху, в якій контракти охоронно-пожежні сигналізації насправді працюють, і паралельно US 5839-1, який розділений на окремі розділи, в яких викладено рекомендації по проектуванню, монтажу, введенню в експлуатацію та обслуговування.

  УСПО сертифікат відповідності видається для реєстрації в системі, за умови якщо фірма сертифікується за схемою, були проведені відповідні дії, тоді видаються сертифікати на проектування, монтаж і введення в експлуатацію.

  Перед тим як УСПО сертифікат відповідності може бути виданий, додатковим процесом  є “Перевірка”, яка має здійснюватись обовязково. По суті, це гарантує, що проект складений на початку процесу залишається в силі в кінці проектування.

   

  Що таке LPS 1014?

   

  LPS 1014 є стандартом, який попереджає втрату сертифікації. Рада (LPCB) оцінює здатність компаній

  для проектування, установки, а також службу пожежної сигналізації та системи сигналізації. Ця схема також була прийнята паралельно з УСПО.

  Вказавши компанію, яка сертифікована на LPS 1014, можете бути впевнені, що ваша пожежна сигналізаційна система буде встановлена грамотно. Коди, які ви вкажете (наприклад, US 5839-1) можуть забезпечити компанії необхідне сервісне обслуговування для підтримки на рівні стандарту LPS +1014 посвідчення.

   

  Відповідність.

   

  Щоб компанія була сертифікованою за стандартом LPS 1014, вона повинна відповідати таким вимогам:

  • Мати два роки безперервного досвіду в області проектування, монтажу, введення в експлуатацію і обслуговування систем.
  • Наявність переліку обладнання описаного в LPCB на протязі кожних шість місяців зазначеного договору. Сертифікати повинні надійно виявляти будь-які відхилення від правила установки.
  • Мати ресурси для підтримки систем на випадок 8-годинних пробоїв роботи екстрених служб.
  • Будьте здатні грамотно виконувати заплановане обслуговування установок.
  • Повинен бути відповідним чином підготовлений і досвідчений персонал.

  Коли LPS 1014 затверджена для компанії, при завершенні кожного контракту установки, клієнту видається сертифікатом відповідності. Копії цих сертифікатів також направляється в LPCB.

  LPCB використовує копії сертифікатів вибираючи випадковим чином, для перевірки установки. Установка проектується, монтується в експлуатацію і підтримується фірмою сертифікованому під LPS 1014, ймовірно, буде відповідати вимогам чинного законодавства, і повність задовільнить умови Вашої страхової компанії.

  Екологічні проблеми :

  Обмеження на використання небезпечних матеріалів, (RoHS) з 2014 року є обов’язковим, встановлений рівень виробники не зможуть перевищувати. Ті, хто прагне встановити системи або вказати конкретних виробників системи повинні переконатися, що ці вимоги виконуються.

   

  Реєстрація, оцінка, авторизація і обмеження хімічних речовин (REACH)

   

  Це Постанова ЄС в грудні 2006, яка розглядає виробництво і використання хімічних речовин і їх

  потенційний вплив на здоров’я людини і навколишнє середовище. Ключові числа для відповідності, засновані на тоннах, вироблених або ввезених у період 2010р. – 2013р. і аж до 2018. Виробники і постачальники повинні бути в змозі продемонструвати відповідність стандартів при запиті.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *