Опубліковано:

Установка пожежної сигналізації (Журнал положень та правил) №1

Проектування та установка пожежної охоронної сигналізації за стандартами України та Великої Британії

 

Дана стаття підійде для людей чи організацій, які хочуть встановити систему пожежної сигналізації за всіма нормами та правилами. Це теорія, котра в поєднанні з практичними навичками допоможе добре виконати роботу у Вашому домі чи офісі, та збереже Ваше майно і що найголовніше життя. Також допоможе уникнути проблем з різного роду перевірками по пожежній безпеці.

Звід практичних правил для виявлення пожежі системою та сигналізацією для будинків (BS 5839- 1) являє собою детальний і всеосяжний документ, який вимагає ретельного і тривалого читання, щоб повністю зрозуміти його вимоги. Це останній підхід до забезпечення безпеки будівель і їх жителів в період реальної загрози вогню.

Метою даного циклу статей є надання крок за кроком підходу необхідних керівних принципів, описаних в BS 5839-1 (європейський стандарт пожежної безпеки), так що користувачі можуть досягти максимальну вигоду від рекомендацій.

Це повинно допомогти в завданні вибору оптимальних варіантів, допомогти в підготовці специфічної система протипожежного захисту та надання допомоги архітекторам, дизайнерам, електрикам та інженерам в забезпеченні найбільшого економічно ефективного системного рішення, яке задовольняє потреби користувача.

Дана серія текстів є керівною для консультантів та використання українцями. Стандартний код для проектування, монтажу і технічне обслуговування пожежної системи та сигналізації для будинків (BS 5839-1). Нагадаємо що даний стандарт діє для європейських країн (а саме Великобританії), тому є нагода порівняти наші правила та доведені до досконалості європейські. У першоджерелі, звідки був взятий даний стандарт довга назва, тому ми будемо просто посилатися на нього як “Кодекс”.

 

Кодекс складається з семи розділів:

  • Перший розділ – загальний, призначений для всіх користувачів, кого цікавить дана тема.
  • Другий буде цікавим для дизайнерів, архітекторів або електриків.
  • Третій розділ для вирішення однієї з основних проблем, яка переслідує системи виявлення пожежі Україні сьогодні, це помилкові і небажані сигнали тривоги. Цей розділ дає поради і найцікавіші ситуації з практики для успішного управління та запобігання помилкових тривог.
  • Четвертий розділ для установника системи з посиланням на розділ.
  • П’ятий охоплює введення в експлуатацію і передачу системи в обслуговування.
  • Розділ шість визначає важливість хорошого планування та технічного обслуговування.
  • Сьомий розділ призначений для користувача.

 

Кожен розділ містить коментарі на рахунок дотримання рекомендацій. Ці рекомендації які використовуються для перевірки системи. На практиці більше однієї організації або компанії, як правило, беруть участь в конструюванні системи і її установки.

Кодекс визнає ці різні обов’язки і приймає модульний підхід до процесу укладання контрактів коли це установка системи пожежної сигналізації. Крім того, Кодекс визнає, що, в більшості випадків, користувач навряд чи купить копію Кодексу, щоб дізнатися про його обов’язки. Насправді, Кодекс рекомендує що установник повинен проінструктувати користувача про покладені на нього обов’язки. Це часто є обов’язковою вимогою, що фізична особа, організації або окремі особи, повинні бути знайомі з усіма аспектами кодексу. У цьому посібнику, ми слідуємо через усі стадії проектування, та фази установки і використання системи фаз без строгого дотримання Кодексу.

Даний посібник є керівництвом до Кодексу, важливо прочитати його в поєднанні з Кодексом, так що всі аспекти можуть бути повністю зрозумілі. Даний посібник не є заміною складовою кодексу.

Посібник складається з двох розділів.

 

Розділ 1: Керівництво по розробці пожежної системи.

Цей розділ містить інформацію, взяту з керівних принципів планування і проектування описаних в BS 5839-1.

 

Розділ 2: Специфікація для цифрової адресної системи пожежного захисту

Цей розділ містить зразки для цифрового адресування вогняних систем. Інформація, що міститься в описі може бути відредагована і використана в зразках побудови системи конструкцій для гасіння пожеж, в міру необхідності. Текст зразка доступний для завантаження. За допомогою зразка, ви можете заощадити значну кількість часу і зусиль, тому що багато з того, міститься в зразку застосовується майже до всіх систем протипожежного захисту

 

Система конструкцій.

 

Просто завантажте файл зразка в ваших улюблених форматах для обробки текстів і відредагуйте його

відображаючи специфікацію системи у власному дизайні. Хоча в зразку описуються найбільш поширені елементи, цифрового адресування системи пожежної безпеки, ви, безумовно, повинні видалити деякі існуючі положення і додати свої правки в міру необхідності, для отримання остаточної відповідності до вашого дизайну.

Ця стаття була підготовлена для використання архітекторами, дизайнерами і електриками, відповідальні за проектуванням зразка, монтажу протипожежного захисту і системи сигналізації призначені для використання в середніх і великих розмірах будівель, наприклад, шкіл, готелів, лікарень, офісних комплексів, торгових ділянок, супермаркетів, магазинів, аеропортів, складів, і т.п.

Інформація, представлена ​​в цьому документі, призначена спеціально для використання відповідним чином кваліфікованих та досвідчених осіб, як це передбачено в передмові до BS 5839-1.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *