Опубліковано:

Пожежна сигналізація – чи потрібна нам така розкіш?

Пожежна сигналізація – це не потрібна та ще й дорога іграшка, яку можуть собі дозволити лише ті, кому є що втрачати. Напевно так думає більшість людей, котрі хоч раз зустрічались з таким поняттям. Можливо в цьому і є доля раціональності, але проблема в тому що більшість громадян України не розуміють до кінця суті і об’єму проблеми. Давайте наведемо коротку статистику, яка допоможе нам уявити і зрозуміти цілісну картину, на скільки страшне таке явище як пожежа.

сповіщувач пожежної сигналізації

фото сповіщувача пожежної сигналізації ОСЗ-1″Тривога”

За даними  статистики, які надійшли нам від офіційних джерел, в Україні по областях та у місті Києві,  за 6 місяців 2016 року :

 • зареєстровано 26807 пожеж;
 • загинуло внаслідок пожеж 896 людей, зокрема 25 дітей ;
 • одержали травми 610 людей;
 • прямий збиток від пожеж склав 696 млн 664 тис. грн;
 • побічний збиток від пожеж склав 1 млрд 399 млн 852 тис. грн.

І це всього за шість місяців. Проблема в тому що люди не розуміють усього масштабу біди, поки вона не стається з ними, або з кимось із близьких.

Щодня в Україні в середньому виникало 147 пожеж, унаслідок яких гинуло 5 та отримувало травми 3 людей, вогнем знищувалося 54 будівлі і споруди та 10 одиниць техніки. Щоденні матеріальні втрати від пожеж становили 11 млн 349 тис. гривень.

Можливо зараз хтось подумав, що на його підприємстві нема вогненебезпечних зон, але згідно статистики на об’єктах приватної власності виникла 651 пожежа, що становить 63,8 % від загальної кількості пожеж на підприємствах, в організаціях, закладах. Можливо власники цих підприємств думали схоже як Ви.

Доречі, якщо перевести це все в гроші то прямі збитки складають – 151 млн 623 тис. грн. Що й казати про людські життя. Унаслідок пожеж на цих об’єктах загинуло 6 людей. А тепер порівняйте ці витрати з вартістю встановлення системи пожежної безпеки. Напевно встановлення всієї системи, включно з датчиками, оповіщувачами, обійдеться Вам у 2000 грн.

 

Причини виникнення пожеж на підприємствах

 

Більше половини пожеж на об’єктах цієї форми власності сталося на торговельно-складських спорудах – 361, у спорудах де щось виготовляють, виникло 149 пожеж.

Основні причини виникнення пожеж на підприємствах за 6 місяців 2016 року:

 1. порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок (476 пожеж);
 2. необережне поводження з вогнем (141 пожежа);
 3. підпали (199 пожеж);
 4. порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей (104 пожежі);
 5. інші причини (101 пожежа).

Прямі збитки склали 72 млн 126 тис. грн., загинула 1 людина.

Цифри страшні, тому думаю власникам підприємств варто звернути увагу. Але простим громадянам також слід бути уважними, адже пожежа не обирає – чи це підприємець чи простий житель. Зараз розглянемо статистику по житловому секторі.

 

Причина та статистика пожеж у житлових будинках

 

Так ви не помилились, у цій статті я закликаю купити пожежну сигналізацію, адже її вартість просто смішна, а користь не оцінена. Хто знає, можливо завдяки їй Вам вдасться не фігурувати у списках статистики МНС. Ми навели коротку статистику для власників підприємств, але всі прекрасно розуміють що це просто гроші, а ось коли небезпека загрожує твоєму будинку, стає зовсім моторошно. У житлових будинках, за період, з 1.01.16 р. по 1.06.16 р. , виникло 8030 пожеж (на 1,2 % менше, ніж у минулому році).

Основні причини виникнення пожеж у житловому секторі протягом 6 місяців розподілились наступним чином:

 1. необережне поводження з вогнем (11837 пожежі);
 2. порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок (4528 пожеж);
 3. порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей та електрокамінів (2435)
 4. підпали (636);
 5. пустощі дітей з вогнем (217).

Слід зазначити, що найбільша кількість людей (846 чол.) загинула саме у житловому секторі. Також, за даними статистики, найбільша кількість пожеж (274) траплялась у нічний час, з 22.00 до 6.00, тобто тоді, коли люди найбільш вразливі. По-перше знижений рівень уваги, по-друге, люди елементарно сплять в цей час. Та на щастя не спить система пожежної сигналізація, котра могла б запобігти не одному лиху. Але перш за все потрібно звертати увагу на причину пожежі, а не боротись з її наслідками. Дотримуйтесь елементарних правил поводження з вогнем, навчайте дітей, та не бавтесь у винахідників, адже саморобний обігрівальний пристрій крім тепла може принести ще й багато лиха.

Інтернет-магазин http://zahist.net/

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *