Опубліковано:

Домофони – етапи еволюції

Сьогоднішня тема статті присвячена розвитку та не побоюсь цього слова – еволюції домофонів! Вона відбувалась на очах у наймолодших клієнтів нашого інтернет-магазину, які самостійно планують благоустрій і яким зараз ну нехай 18 років. Так-так, розвиток цього чудо-присторою дуже стрімкий. За якихось 20 років пристрій котрим користувались в кращому випадку у серйозних державних структурах чи консульствах, став доступний усім, адже встановлені вони по всій Україні, практично у кожному під’їзді.

Зараз вони бувають аудіо з звичайною трубко для зв’язку, чи відео з дисплеєм та прямою трансляцією, а також як складовим елементом системи відео нагляду. Безліч варіантів, а ще досить недавно все було значно простіше. Отож, становлення сучасних домофонів відбувалось в три етапи. Давайте коротко по них пробіжимось.

 

Етап 1: домофон-консьєрж

Консьєржі це класика жанру! Зявились у 20 столітті і досі користуються популярністю, а особливо на просторах СНД. У багатьох є своя “тьотя Валя” чи “пані Фрузя”, які характеризуються високим рівнем строгості, та важкістю доступу. Не кожен хакер зможе подолати таку систему захисту. Особливо надійні ці види домофонів у гуртожитках. Ну хто, хоч раз не пробував “зламати” їх, пропонуючи плитку шоколаду за вхід?

домофон-консьєрж

Фото 1: домофон – консьєрж

Хоча така “система захисту” не завжди на робочому місці і періодично вибиває помилку у вигляді записки : “ – буду за 5 хв. Дзвонити по такому-то номеру.”, я впевнений вони ще довго будуть користуватись попитом в Україні, адже жодна машина не замінить живого спілкування, хай навіть не завжди приємного.

 

Етап 2: аудіо-домофони старого зразка

Як тільки аудіо-домофони  зявились у Радянському союзі, це було наче з фільмів про майбутнє. Але йшли роки і вони стали для нас на стільки ж привичними як електричні стовпи чи реклама по телебаченню.

аудіо-домофони

Фото 2: аудіо-домофони, старого зразка

Тут все максимально просто – натиснув і говориш. Дві кнопки, два динаміки, між ними кабель. Ось так коротко але зрозуміло. Не дивлячись на усю простоту, саме такі аудіо-домофони в міру низького розвитку технологій були найнадійнішим рівнем захисту!

 

Етап 3: відео-домофони 2016

Відеодомофони – найсучасніший поріг захисту на сьогодні. Вперше жителі України могли побачити їх у американських фільмах про Джеймса Бонда чи Бетмене, котрі приходили на базу. Фільми забулись а технологія з’явилась і успішно працює на наших теренах. Домофон котрий включає в себе мікрофон для аудіо-спілкування, відео трансляцію в реальному часі з можливістю запису та зв’язок з замком на дверях. Все що потрібно для повного забезпечення себе від не бажаних гостей.

Відеодомофон ARNY AVD-410 Black 2016 року

Фото 3: Відеодомофон ARNY AVD-410 Black 2016 року

Ціна такого чуда всього 1457 гривень. Не багато за відчуття комфорту, погодьтесь! У 2016 році хвиля модернізації житлового сектору вдруге накрила Полтаву та Київ. Тепер системи омофонів стали ще дешевші, а у 2017 році прогнозується масове покриття цілих кварталів багатоквартирних будинків.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *