Опубліковано:

Вимоги до системи пожежної безпеки- перелік пожежо-небезпечних матеріалів (Журнал положень та правил) №3

 

(Green Passport)

Зелений паспорт є вимогою на морі, який був введений, щоб гарантувати, що всі матеріали, використовувані в конструкції судна були безпечні. Незважаючи на це будь-які матеріали, які підтверджені як безпечні перевіряємо самі. “Зелені” матеріали вигідні для всіх сторін, виробників, монтажників і користувачів незалежно від того, чи буде система встановлена ​​на суші або в морському середовищі.

Заяви про відповідність не потрібно, оскільки зелений паспорт, як відомо, є самостійним видом сертифікаційного процесу. Продукти повинні бути оцінені незалежно один від одного в цілях забезпечення дотримання стандартів для видачі Зеленого паспорта. До використання безпечної сертифікованої продукції слід заохочувати в усіх ситуаціях.

 

1.1 Планування системи

 

Це завдання, ймовірно, є найбільш важливим з усіх, тому що помилки зроблені тут можуть мати істотний вплив на експлуатацію та виявлення пожежі і роботу сигналізації. Відповідна документація буде вказувати будь-які слабкі сторони, помилки або упущення в проектуванні. Система повинна бути підготовлена з великою увагою, тим самим гарантуючи, що всі вимоги покриті.

Пункт 6 BS 5839-1 визначає обов’язки проектувальника системи, зокрема, з точки зору обміну інформації і консультації з іншими сторонами. Ключовими сторонами, з якими проектувальнику необхідно проконсультуватися є користувач або покупець системи, включаючи архітекторів, консультантів техніки пожежної безпеки.

Перед початком проектування, дизайнер-проектувальник повинен переконатися, що він розуміє цілі

системи. Чи є це просто для задоволення вимог законодавства щодо захисту життя? На додаток до цього, також потрібно задовольнити вимоги страховиків. Це додатковий рівень захисту який зводить до мінімуму збої в бізнесі в разі пожежі. Відповідальність користувача або покупця системи (або консультантів які діють від їхнього імені) для проведення консультацій з відповідними контролюючими органами (наприклад, відділ будівельного контролю) і, де це доречно, страховиками для визначення їх потреб. Ці вимоги повинні бути потім передані проектувальникам. Там вони в будь-якому випадку повинні прагнути прояснити вимоги шляхом обговорення з клієнтами або покупцями, також повинні відкрити цілі захисту, які вони пропонують для розробки.

Конструкція системи повинна бути “основним приводом” стратегії пожежної безпеки для будівлі, в тому числі проектуванні шляхів евакуації. Наприклад, для підтримки процедур, двоступеневого тривожного сигналу може бути необхідно завчасно зробити деякі кроки. Може бути за надто пізно, якщо система вже була розроблена. Проектувальник повинен дати зрозуміти клієнту що може підтримуватися системою а що ні.

З іншого боку, під час початкового проектування, вся інформація не завжди доступна. У таких випадках може знадобитися консультант щоб залишити деяку гнучкість для проекту. Тобто щоб можна було внести поправки в проект, для задоволення остаточних вимог в системі, яка вставляється.

 

1.1.1 Роль пожежного ризику

 

Оцінка протипожежної інженерії, тобто її регуляторна реформа (пожежної безпеки) була замовлена в 2005 році, представлений в жовтні 2006 року спрощений закон про пожежну безпеку, замінив більше 70 окремих частин законодавства пожежної безпеки. Тепер існують особи, відповідальні за пожежну безпеку в бізнесі ( «Відповідальні особи»). Вони здійснюють оцінку ризиків, а результати повинні бути задокументовані, якщо роботодавець використовує п’ять або більше співробітників. Ця вимога застосовується навіть в тому випадку, якщо приміщення було перевірено відповідними органами відповідно до інших законодавчих актів пожежної безпеки, такі як “ Закон про пожежну обережність ”,  “Відповідальній персоні необхідно визначити заходи протипожежної безпеки, які повинні бути прийняті в результаті оцінки ризику виникнення пожежі. Дизайнер системи пожежної сигналізації для існуючої будівлі повинен бути в курсі будь-яких відповідних висновків проведення під час оцінки пожежного ризику. Більшість будівель обладнані ручною системою сигналізації для захисту людей. Якщо пожежа виникає, коли люди сплять в будинку, така система є не досить ефективною. Оцінка пожежної небезпеки може також визначити необхідність виявлення пожежі в зазначених ділянках будівлі, щоб не потрібно було евакуйовувати весь будинок. Іноді система виявлення пожежі необхідна, щоб компенсувати недоліки в інших протипожежних заходах, під час оцінки ризику пожежі слід визначити рівень необхідності додаткових заходів.

Протипожежні заходи, такі як план втечі, у багатьох складних сучасних будівлях не обов’язковий. Замість цього “ протипожежне інженерне рішення ” приймається, в комплексному пакеті захисту від вогню, який еквівалентний запропонованим розпорядчим кодексам. Часто, автоматичне виявлення пожежі є одним з заходів, включених в пакет. Розробник системи пожежної сигналізації повинні приділяти велику увагу в цьому випадку, щоб гарантувати, що система відповідає вимогам пожежного інженерного рішення. Тому можете сміливо консультуватись з інженером який відповідальний за безпеку від вогню, для найбільш ефективного рішення.

 

1.1.2 Відхилення від BS 5839-1

 

BS 5839-1 є кодекс практики, а не чіткий стандарт. У ньому містяться рекомендації, які будуть придатні в більшості випадків. Це означає, що консультант може використовувати «Варіації» з рекомендаційного коду для задоволення конкретних потреб будівлі.

Це не означає, що рекомендації повинні бути проігноровані. Вони повинні завжди розглядатися і, як правило, використовуватись. Проте, проектувальник може прийняти варіації на основі оцінки пожежної небезпеки або його власної інженерної оцінки, Практичні міркування, що виникають у зв’язку з труднощами по установці, допоможуть у досягненні ефективності витрат у проектуванні і т.д. Варіантом може бути невеликий відхід від деяких розмір, зазначених в коді (наприклад, максимальна відстань до найближчого ручного сповіщувача ) або таким значним, як розстановка пожежних детекторів в зоні що оцінюється з низьким рівнем небезпеки щоб робити непотрібним виявлення пожежі.

Слід дотримуватися обережності, щоб гарантувати, що рекомендації коду щодо змін працюватимуть точно.

Рекомендації про які йде мова:

  • Зміни повинні бути чітко ідентифіковані, та очевидні для всіх зацікавлених сторін, таких, як користувач, покупець, працівник відповідного органу або страховик.
  • Будь-які зміни визначені або запропоновані під час установки або введення в експлуатацію системи, але не зазначені в дизайні, повинні бути задокументовані для наступної угоди, як описано вище.
  • Зміни повинні бути узгоджені всіма зацікавленими сторонами.

Всі зміни повинні бути перераховані в сертифікаті проекту, виданого консультантом.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *